Smíšek Hluk

Články

Slovácký deník 5.10.2007

Hlucké mažoretky jsou opět mistryněmi Evropy


 
HLUK, RIBNICA - Mažoretkový soubor Smíšek a sólistka z Domu dětí a mládeže Hluk se v pondělí 1. října vrátili ze slovinské Ribnice, kde se konalo mistrovství Evropy mažoretek. Hlucké dívky vybojovaly první místo pro rok 2007 v kategorii dětí v pódiové skladbě. Mistrovství se konalo od pátku 28. září do neděle 30. září.
 
 

„Pořádá jej mezinárodní svaz NBTA složený z jedenácti států včetně naší republiky, která je členem sedm let,“ prozradila vedoucí souboru hluckých mažoretek Petra Vavřínková.

Již nyní se děvčata z hluckého souboru začínají připravovat na mistrovství České republiky, které se uskuteční v červnu příštího roku.

„Velmi rádi bychom se také probojovali na mistrovství Evropy, které se bude konat v září příštího roku v Brně. To bude ale velmi těžké, protože u nás postoupíme do kategorie seniorek a musely bychom vyhrát nejprve oblastní kolo, poté moravské a nakonec ještě celorepublikové,“ vysvětlila postup na mistrovství Vavřínková.

Dětský mažoretkový soubor Smíšek se mezinárodní soutěže účastnil již potřetí. V Anglii na mistrovství Evropy získal v roce 2003 první místo v show a vloni si z mistrovství světa z Holandska přivezl druhé místo ve stejné kategorii.

 
                                                                                                                                 Tereza Bičanová
 
Žádné komentáře
 
Děkujeme za návštěvu. :-)