Smíšek Hluk

Články

ME Brno 2008

Úžasný úspěch mažoretek. První a druhé na Mistrovství Evropy!


 Mažoretky z Hluku opět potvrdily, že dlouhodobě patří k tomu nejcennějšímu, čím se může Hluk chlubit. Na víkendovém Mistrovství Evropy totiž obsadily první a druhé místo. Mažoretkám a jejich vedoucím gratulujeme!

Tato informace je nová a ještě nikde se neobjevila. Hlučané můžou být zase o něco pyšnější, právě totiž hlucké mažoretky bojovaly o co nejlepší umístění na evropském šampionátu v Brně.

Už cesta na něj přitom nebyla vůbec jednoduchá, nejdříve se totiž musely stát mistryněmi České republiky, aby se na přehlídku nejlepších evropských mažoretek vůbec dostaly. To se jim podařilo, a tak stovka jejich fanoušků v hledišti a další fanoušci doma jim drželi palce. A výsledek se podařil!

V kategorii pódiových vystoupení byly mažoretky Hluku vůbec nejlepší. A v kategorii show vystoupení skončily hned druhé - za vítěznými Holanďankami. Obě jejich vystoupení jsem dnes viděl na videu a musím říci, že to byl zážitek. K výborné atmosféře přispěli právě i fanoušci, kteří měli v rukou české vlajky i píšťalky a holky mohutně podporovali.

Pokud jde o dívky, brzy tady najdete všechna jejich jména. Jde o šestnáct holek, které jsou v současnosti na vrcholu pomyslné pyramidy více jak stovky mažoretek, které Hluk dnes má. Dívky od sedmí třídy až po třetí ročník střední školy jsou výkvětem toho nejlepšího. A to existují ještě další špičkové mažoretky, které už vzhledem k věku  nevystupují - naposledy se předvedly při nedávné návštěvě Turecka.

Obrovský dík samozřejmě patří všem, kteří se o mažoretky v Hluku starají - velmi rád bych jmenoval především paní Vavřínkovou a její dceru. To, co tyto dvě ženy za poslední léta dokázaly, je obdivuhodné - a podle mého přesvědčení nedoceněné.

Další podrobnosti najdete v dalším čísle Hluckých novin, teď bych snad ještě podotkl, že dívky nejsou "jen" mažoretky. Díky dlouholeté píli - řada z nich cvičí společně od pěti, šesti let - jsou schopné předvést řadu tanečních vystoupení, mají rovněž základy klasického tance, umí zatančit i lidové tance.

Tedy, ještě jednou velká gratulace. A hodně štěstí v budoucnosti!

RB (www.slovackoDNES.cz)

 

Žádné komentáře
 
Děkujeme za návštěvu. :-)